Siódemka blogującego rodzica: Odkrywcza Mama

Siódemka blogującego rodzica: Odkrywcza Mama

Opublikowany

Z wykształcenia i powołania - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pedagog, promotor zdrowia... Z miłości - żona swojego męża oraz mama 4-latki i 6-latka... Z pasji - blogerka, książkoholiczka, miłośniczka sportu i dietetyki, fanatyczka zdrowej kuchni, amatorka fotografii, wielbicielka psychologii i nauk medycznych. Poznajcie Agatę, autorkę bloga Odkrywcza Mama. 

1. Moja przygoda z blogowaniem zaczęła się w pierwszej ciąży. Siedziałam w domu na zwolnieniu lekarskim już od 3. miesiąca ciąży. Nagle wyrwana z życia zawodowego, któremu byłam właściwie całkowicie oddana, myslałam, że zwariuję, ogłupieję intelektualnie i nie będę się już nadawała do niczego. Z dnia na dzień czułam się psychicznie coraz gorzej, aż w końcu przeczytałam gdzieś artykuł o blogach. Pomyslałam, że jest to świetny sposób na przygotowanie się do macierzyństwa, zapisywanie nowinek naukowych, recenzji dobrych poradników, sprawdzonych zdrowych przepisów, moich opinii o niektórych produktach dla mam i maluszków. I tak w 2011 roku powstał blog o nazwie „Odkrywcza Mama”. Szybko okazało się, że blog jest rozwiązaniem na moje „intelektualne bolączki” ;-) Angażowałam się coraz bardziej, pisałam głównie dla siebie, ale krąg moich czytelników ciągle się powiększał. Zaczęli także zgłaszać się producenci, wydawnictwa. Postanowiłam, że będę wchodzić we współpracę tylko wtedy, kiedy produkt będzie godny polecenia innym.

Miałam już kilka momentów, kiedy z lękiem myślałam o zaprzestaniu pisania. Bałam się, że nie starczy mi już czasu i siły po narodzinach syna, później po powrocie do pracy, po pojawieniu się na świecie drugiego dziecka, znowu po powrocie do pracy..., a jednak za każdym razem odnajdywałam nowe sposoby na kontynuowanie prowadzenia bloga. Nie potrafię już przestać. Blog stał się częścią mojego życia. Dzięki niemu nieustannie się rozwijam i czerpię z tego ogromną radość.

2. Mój blog jest o literaturze dla rodziców, nauczycieli, jak i najmłodszych, zabawkach, akcesoriach, kosmetykach i innych produktach. Dzielę się swoimi niezależnymi, obiektywnymi opiniami. Współpracuję z wieloma producentami i wydawnictwami, lecz ceniąc swoich czytelników, opisuję na swoim blogu tylko to, co rzeczywiście uważam za wartościowe. Wiele miejsca poświęcam także zdrowemu odżywianiu (szczerze mówiąc, mam na tym punkcie małego bzika), a także podejmuję inne bliskie rodzicom tematy. Nie wymądrzam się, nie daję rad, lecz dzielę doświadczeniem.

Zależy mi, by jak najwięcej rodziców dzieliło się tutaj swoimi opiniami, by stali się współtwórcami bloga.

3. Wpis, który cieszył się największym zainteresowaniem moich czytelników wcale nie dotyczył stricte rodzicielstwa. Ale przecież nie samym wychowaniem matka żyje ;-) 

DIY: COTTON BALL LIGHTS WERSJA DLA DWÓCH LEWYCH RĄK ;)

Na początku lata, zapowiedziałam na fb, że zabieram się za samodzielne wykonanie cotton ball light- internetowy hit DIY. Mimo Waszego dopingu, zakończenie prac nastąpiło... dopiero w zeszłym tygodniu. Najpierw z miesiąc szukałam odpowiednich materiałów niezbędnych do realizacji dekoracyjnego celu. Później nastały upały i bałam się, że klej będzie zasychać jeszcze w trakcie pracy.

4. W pisaniu bloga pomaga mi codzienność. Codzienne sytuacje są często tematem wyjściowym do moich postów. Pisząc także czerpię ze swojego doświadczenia zawodowego (jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej oraz promotorem zdrowia).

5. Wybierając marki, z którymi współpracuję, kieruję się tym, by produkty spełniały moje oczekiwania, to znaczy, by były bezpieczne, wartościowe, praktyczne, odpowiednie dla dzieci lub całej rodziny. Nie kieruję się sloganami reklamowymi, lecz swoimi odczuciami.

6. Blogi parentingowe, które chętnie odwiedzam, to Czas na Montessori, Mamawdomu.pl, Mataja.pl i Ronja.pl.

7. Nasz ulubiony sposób spędzania rodzinnego czasu, to wspólne czytanie książek, rozgrywki planszowe, pichcenie w kuchni, wycieczki rowerowe, jazda na rolkach, doświadczanie nowych sytuacji i poznawanie świata.
Odwiedź:
blog | Facebook | Instagram 

MINDFULNESS DLA RODZINY- 3 KSIĄŻKI, KTÓRE ZROBIŁY NA MNIE WRAŻENIE

włączyła się "maruda" , stałam się nerwowa. Postanowiłam to zmienić i to jak najszybciej (kolejna przypadłość dzisiejszych czasów). Zamówiłam książkę W ostatnich latach w kulturze Zachodu przeżywamy fenomen duchowości. I nie chodzi tutaj wcale o religijność, większą wiarę w Boga itp., lecz o zwrot ku duchowości wschodu.

3 NOWE PLANSZÓWKI DLA DZIECIAKÓW W RÓŻNYM WIEKU

Planszówki zawsze umilą czas. Rozbawią, zajmą, rozwiną i zintegrują 😀. A 3 najnowsze gry stolikowo- podłogowe przypasują całej rodzince 😉. 1. "Wyprawa do babci", Wyd. Egmont 2017 W grze "Wyprawa do babci" trzeba obowiązkowo spakować plecaki. Uczestnicy wybierają po kilka kafelków z rysunkami przedmiotów, które mogą się przydać w niespodziewanych momentach w czasie drogi.

KLOCKI DREWNIANE DLA DZIECI

Drewniane klocki to klasyk wśród klasyków. Ekologiczne, trwałe, wszechstronne i ładne. Choć w sklepach z zabawkami różnych rodzajów klocków jest mnóstwo, drewniane wciąż budzą nie małe zainteresowanie.

PEDAGOGIKA DLA RODZICÓW- 3 PROPOZYCJE KSIĄŻEK

Czy rodzice powinni być ważniejsi od rówieśników? Czy Twoje dziecko ma problemy z nauką czytania i pisania? Jak wychowuje się dzieci w różnych częściach świata? O tym wszystkim w 3 poradnikach. czytające pojedyncze wyrazy przedszkolaki nie są rzadkością. A jednak dosyć często zdarzają się także poważne problemy z czytaniem oraz pisaniem u dzieci dużo starszych.

PODSUMOWANIE TESTU PODWÓJNEJ PRZYCZEPKI ROWEROWEJ THULE

Za oknem prawdziwa wiosna! Myślicie już o rozpoczęciu sezonu rowerowego? Jeśli zrobi się jeszcze odrobinę cieplej, daję słowo, że pakuję Rodzinkę i wyruszamy w pierwszą tegoroczną trasę! Ale najpierw obiecałam Wam podsumowanie naszego rodzinnego testu podwójnej przyczepki rowerowej Thula.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Siódemka blogującego rodzica: Projekt Rodzina

temu

Jest Matką i to słowo ją teraz idealnie definiuje. Uczy się utrzymywać równowagę między byciem mamą, kobietą i karierą zawodową. Zawsze stara się znaleźć czas dla każdego, nie wyłączając samej siebie. Lubi ciszę. Stara się obalać stereotypy: duża rodzina nie musi być patologiczna, dziecko z iPadem to nie koniecznie zło, kobieta w domu nie musi być nieszczęśliwą kurą domową, bulterier to pies jak każdy inny – dobrze wychowany jest idealny dla dzieci, „grzeczne” i posłuszne dzieci są przereklamowane. Poznajcie Jolę, autorkę bloga Projekt Rodzina.
Siódemka blogującego rodzica: Fajnedziecko.pl

temu

Na co dzień ma do czynienia z nowymi technologiami. Po pracy przebiera się w stroje superbohaterów i łapie przestępców albo zakłada fartuch i gotuje zupy z pluszowych warzyw. Jest mamą 6-letniego Anatola i 4-letniej Kaliny. Lubi chodzić na huśtawki i zjeżdżalnie albo bawić się w berka. Rozczula się, kiedy syn zadaje jej trudne życiowe pytania i kiedy przytula się do niej córka. Ma problem z rozpisywaniem się w postach, woli wrzucić kilka zdjęć i dość suchych informacji. Poznajcie Anię, autorkę bloga Fajnedziecko.pl.
Siódemka blogującego rodzica: Blog Ojciec

temu

Mimo kilkunastoletniego doświadczenia jako rodzic, dalej wielu rzeczy się uczy i obecnie jest w pełni przekonany, że tak, jak dzieci uczą się wielu rzeczy od rodziców, tak samo rodzice uczą się wielu rzeczy od dzieci (np. tego, że dla niektórych osób pokrojony banan jest tragedią porównywalną do tego, co spotkało dinozaury). Poznajcie Kamila, autora Blog Ojciec.
Siódemka blogującego rodzica: Dziecięce inspiracje

temu

Z wykształcenia dziennikarka, ale też dyplomowany ratownik medyczny. Dla odmiany pracuje w kadrach. Sama jednak myśli, że przede wszystkim jest kobietą i mamą. Nie da się ukryć, że Julek wywrócił jej świat do góry nogami, ale sprawił, że jest bardzo szczęśliwa i wierzy, że prawdziwe marzenia naprawdę się spełniają. Poznajcie Kasię, autorkę bloga Dziecięce inspiracje.

Rodzinny newsletter Duckie Deck #9

WEEKEND TWOJEGO DZIECKAZapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety dotyczącej weekendowych aktywności najmłodszych.
. NAUKA PRZEZ ZABAWĘŁatwe i przyjemne sposoby na połączenie zabawy i nauki języków obcych.
. DZIKIE DZIECINiki Boon, mama czwórki dzieci, fotograf