Patronat Duckie Deck: "35 maja", Erich Kästner

Patronat Duckie Deck: "35 maja", Erich Kästner

Opublikowany

Wydawnictwo Jung-off-ska przedstawia klasykę literatury dziecięcej z pięknymi ilustracjami Joanny Rusinek. Patronat nad wydawnictwem "35 maja" Ericha Kästnera objął Duckie Deck.

  • Przekład: Stefania Baczyńska
  • Ilustracje: Joanna Rusinek
  • Wiek: 8–12 lat 
  • Książka dostępna również w wersji limitowanej – z audiobookiem w mistrzowskim wykonaniu Piotra Fronczewskiego
  • Premiera14 marca 2018 roku
Nie ma rzeczy niemożliwych. Nawet gdy dostajesz w szkole zadanie napisania wypracowania o morzach południowych, a nigdy tam nie byłeś. Przecież wystarczy, aby był 35 maja w czwartek. Seria nieprzypadkowych zdarzeń, bo 35 maja nic nie dzieje się przypadkiem, doprowadziła do wielkiej wyprawy trzech podróżników przez starą szafę do mórz południowych. Konrad ze stryjem Rabarbarem i czarnym koniem Negro Kaballo wczesnym popołudniem rozpoczęli swoją niesamowitą podróż. Ich przygody były czasami przerażające, czasami zabawne, czasami niebezpieczne, czasami pouczające, ale wszystkie pasjonujące.

Naszym bohaterskim wędrowcom jednak nic nie było zbyt straszne, nic nie wydawało się dziwne. Nawet kraina potężnych Pasibrzuchów, gdzie dzieci płacą połowę, ani postacie historyczne, które okazały się całkowicie inne niż na kartach podręczników, nie zdziwił ich nawet Świat na opak, gdzie to rodzice muszą chodzić do szkoły i nie przeraziło zmechanizowane miasto zasilane elektrycznością z wodospadu Niagara... A im byli bliżej celu, tym więcej niebezpiecznych, dzikich zwierząt na nich czyhało w zaroślach. Jednak spotkanie z mieszkańcami wyspy na morzu południowym wynagrodziło im wszystkie dotychczasowe nieprzyjemności. Szczególnie miła okazała się Pietruszeczka, której ojciec był słynnym czarnoskórym wodzem, a matka Holenderką.

Całe szczęście, że Konrad zdążył wrócić do domu przed kolacją. I napisać wypracowanie o morzach południowych do szkoły.
35 maja_face.jpg
O autorze:

Erich Kästner
– niemiecki pisarz, satyryk, poeta, urodzony na przełomie XIX i XX wieku, zajmuje ważne miejsce w światowej literaturze dla dzieci i młodzieży.

Kto z dorosłych czytelników nie zna historii Emila z powieści "Emil i detektywi", czy dwóch bliźniaczek Mani i Ani, kto nie pamięta przygód Michałka mieszczącego się w pudełku od zapałek, ilu z nas wzruszało się przy "Latającej klasie"?

Erich Kästner odznaczony Medalem im. Hansa Christiana Andersena, udowodnił, że dobra literatura wygrywa z czasem, a pewne wartości nigdy się nie starzeją. Z życia Ericha Kästnera do jego powieści przedostała się ukochana mama fryzjerka, miłość do makaronu z szynką i zamiłowanie do pisania listów oraz kartek pocztowych. Przed i podczas II wojny światowej jego twórczość, ze względu na antynazistowskie poglądy autora, była zakazana w Niemczech. Do dziś jego książki zostały przetłumaczone aż na 59 języków. Duża część z nich została sfilmowana, niektóre kilkakrotnie.
O ilustratorze:

Joanna Rusinek
– graficzka, ilustratorka książek dla dzieci, autorka ilustracji prasowych, okładek książek i plakatów, współwłaścicielka studia graficznego Kreska i Kropka.
Absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Krakowie.

Współpracuje z gazetami i czasopismami (m.in. „Gazeta Wyborcza”, „Duży Format”, „Wysokie Obcasy”, „Tygodnik Powszechny”), projektuje okładki płyt, audiobooków i książek, współuczestniczy w produkcjach filmów animowanych (m.in. serialu dla dzieci "Wierszyki domowe"). Przede wszystkim jednak specjalizuje się w ilustrowaniu książek dla dzieci. Ilustrowała także książki swojego brata, Michała Rusinka, m.in. "Mały Chopin" (publikacja w kilkunastu jeżykach na całym świecie), "Zaklęcie na w”, "Wierszyki domowe", "Wierszyki rodzinne", "Pałac Prezydencki dla dzieci" oraz "Limeryki i inne wariacje".
Mieszka w Krakowie.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

35 maja_książka i CD.jpg

grafika | 369 KB

Pobierz
35 maja_książka.jpg

grafika | 300 KB

Pobierz
35 maja_ilustracja_06.jpg

grafika | 313 KB

Pobierz
35 maja_ilustracja_07.jpg

grafika | 442 KB

Pobierz
35 maja_ilustracja_02.jpg

grafika | 299 KB

Pobierz
35 maja_ilustracja_04.jpg

grafika | 182 KB

Pobierz
35 maja_okładka.jpg

grafika | 143 KB

Pobierz
35 maja_ilustracja_05.jpg

grafika | 210 KB

Pobierz
35 maja_ilustracja_01.jpg

grafika | 187 KB

Pobierz
35 maja_ilustracja_03.jpg

grafika | 164 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Duckie Deck nagrodzony "Dźwigaczem Kultury"

temu

Już po raz szósty Krakowskie Biuro Festiwalowe wyróżniło swoich partnerów i sponsorów, przyznając im "Dźwigacze Kultury" – symbol tego, jak ważne dla rozwoju kultury jest wsparcie biznesu i mediów. Wśród wyróżnionych partnerów Krakowskiego Biura Festiwalowego znalazła się firma Duckie Deck.
Odświeżona graficznie Akademia Duckie Deck obiera kierunek na Wrocław

temu

Akademia Duckie Deck to projekt, którego autorzy za każdym razem pragną zaskakiwać rodziny nowościami. Każda edycja to nowe pomysły, produkty, nowinki technologiczne i aktywności, gwarantujące ciekawe, kreatywne i aktywne spędzenie czasu dzieci i ich rodziców. Zmiana dotknęła także graficzny wymiar projektu. Odświeżono logo, wprowadzono nową identyfikację wizualną i stworzono nową, przyjazną rodzicom stronę internetową. Już 17 i 18 lutego Wrocławski Park Technologiczny, partner wydarzenia, zamieni się w wielki plac zabaw, pełen eksperymentów, majsterkowania i nowych technologii dla najmłodszych i ich rodziców. Dziś, 5 lutego ruszają zapisy na warsztaty, które są jedną z aktywności przygotowanych dla odwiedzających Akademię Duckie Deck.
Zmieniamy się dla Was

temu

Postanowiliśmy odświeżyć naszą markę, poddając liftingowi logo oraz wprowadzając nową identyfikację wizualną i claim - Quack the system! Modernizacja wizerunku to znak zmian, jakie zachodzą w firmie w ostatnich miesiącach i jeden z elementów strategii Duckie Deck na najbliższe lata. Zmiana ta jest także odzwierciedleniem misji, która przyświeca nam każdego dnia podczas tworzenia wydarzeń, warsztatów, aplikacji, gier oraz serwisów internetowych dla dzieci i rodziców.
Pomysł na weekend z dziećmi - raport Instytutu Monitorowania Mediów i Duckie Deck

temu

Rodzicielstwo to praca 24/7 – bez dni wolnych, świąt, urlopów i zwolnień. A jednak nikt z kalendarza nie wykreśla weekendów, które chcemy odpowiednio zagospodarować, najchętniej łącząc wypoczynek z wartościowo spędzonym czasem z dziećmi.

Duckie Deck Kids & Family Marketing Newsletter #24

🌐 PRZEGLĄD RYNKU
. Jak angażować dzieci w digitalu.
. DreamWorksTV uruchamia serwis streamingowy skierowany do dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
. iPhone X pozwoli używać Face ID do zakupów rodzinnych.
. Kartonowa zabawa z Nintendo.
. W tym roku po raz p