Edutainment sercem Akademii Duckie Deck

Edutainment sercem Akademii Duckie Deck

Opublikowany

Edukacja poprzez zabawę sprzyja rozwojowi dzieci od dziesięcioleci. Psycholodzy niejednokrotnie dowiedli, że edutainment pozwala dzieciom najlepiej przyswoić wiedzę oraz, co ważne w tym procesie, wywołuje pozytywne emocje. W Polsce od ponad dwóch lat organizatorzy Akademii Duckie Deck - kompleksowego projektu edutainmentowego - dostarczają edukacyjnej rozrywki dzieciom i rodzicom. 

Historia edutainmentu liczy sobie kilkadziesiąt lat. Początek tej metody sięga lat 50. A najbardziej znanym i rozpoznawalnym przykładem jej zastosowania była "Ulica Sezamkowa" - nadawany do dziś telewizyjny program, na którym wychowało się już kilka pokoleń na całym świecie. Pierwotnie celem telewizyjnego show było uczenie najmłodszych rozpoznawania liter i słów oraz liczb i podstawowych zagadnień matematycznych. Z czasem dodawano kolejne elementy edukacyjne kształtujące podstawowe umiejętności i zachowania dzieci, takie jak na przykład bezpieczne przechodzenie przez ulicę, zdrowe odżywianie czy komunikowanie się i współdziałanie w grupie. Dzięki wykorzystaniu humoru, który naturalnie wplatany jest w fabułę każdego odcinka, program przyciąga przed telewizory także rodziców. Ten prosty zabieg powoduje włączenie opiekunów w proces uczenia dziecka. Idea ta przyświeca także Akademii Duckie Deck - projektowi dedykowanemu edukacji i rozwojowi dzieci poprzez kreatywne i interaktywne zabawy.
Zapowiedź najnowszego odcinka
"Ulicy Sezamkowej"

Zapowiedź najnowszego odcinka
"Ulicy Sezamkowej"

Akademię Duckie Deck, w której uczestniczyło ponad 100 tysięcy dzieci i rodziców, w najbliższych miesiącach będzie można odwiedzić m.in. w Poznaniu (25-26 listopada), Warszawie (2-3 grudnia), Szczecinie (9-10 grudnia) i Wrocławiu (16-17 grudnia).
Już 2 i 3 grudnia w Warszawie przygotowaliśmy:
  • 2 dni pełne wspólnego doświadczania, twórczej zabawy, inspirujących technologii i majsterkowania
  • 8 kreatywnych warsztatów (m.in. animacja poklatkowa, druk 3D, dźwięk), w tym aż 4 nowe propozycje warsztatowe, m.in. rodzinne konstruowanie samochodów wyścigowych, rodzinne warsztaty fotograficzne z Fujifilm oraz kreatywne warsztaty z firmą Energizer
  • warsztaty rodzinne dla dzieci już od 4 roku życia 
  • sesje warsztatowe dla małych grup: tylko 10 dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami
  • kilkadziesiąt gier i interaktywnych zabaw dla rodzin
  • konkurs fotograficzny dla rodziców

Istotę edutainmentu dobrze oddaje powiedzenie „uczyć bawiąc”. A powodzenie tej metody wynika w dużej mierze z nieformalnego charakteru przekazu edukacyjnego. Psycholodzy już dawno udowodnili, że zabawa ma istotny wpływ na rozwój emocjonalny i intelektualny dzieci. Mimo iż zabawa zajmuje tak znaczną część życia dziecka, dorośli często nie doceniają jej znaczenia. Dlatego sercem naszych aktywności jest wyważony edutainment. Łączenie edukacji z rozrywką we właściwych proporcjach daje zaangażowanie dziecka oraz merytoryczną wartość, którą chcemy mu przekazywać. A rodzicom poczucie, że czas przeznaczony na zabawę nie będzie czasem zmarnowanym.

Ula Młodnicka - Kornaś, psycholog, pomysłodawczyni Akademii Duckie Deck

Akademia Duckie Deck to miejsce pełne roześmianych dzieciaków, które bawią się bez ograniczeń, rozwijają w sobie ciekawość świata i pobudzają kreatywność. A wszystko pod okiem przeszkolonych animatorów z najlepszym podejściem do najmłodszych. 
Program Akademii Duckie Deck obejmuje:

- oparte na autorskich scenariuszach, różnorodne tematycznie warsztaty skierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat oraz ich rodziców i opiekunów. Uwaga! Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji, a liczba miejsc jest ograniczona: www.akademia.duckiedeck.com

- strefę otwartą - wypełnioną interaktywnymi stanowiskami i obiektami przestrzeń do twórczej zabawy i nauki poza regularnymi warsztatami. Wszystkie atrakcje odbywają się przez cały dzień, a dzieci wraz z rodzicami mogą dołączać o dowolnej porze

- strefę malucha - pełną klocków, kolejek, puzzli i kredek przestrzeń, gdzie najmłodsi spędzają czas z rodzicami, kiedy ich starsze rodzeństwo uczestniczy w warsztatach

Od blisko dziesięciu lat zajmujemy się edutainmentem, czyli łączeniem edukacji z zabawą. Stwarzamy dzieciom warunki sprzyjające efektywnemu przyswajaniu wiedzy. Nasze projekty - warsztaty, aplikacje i gry oparte są na autorskich scenariuszach i tworzone we współpracy z psychologami. Poprzez zabawę najmłodszych uczymy m.in. doświadczania, kombinowania, programowania, logicznego myślenia, konstruowania, pracy w grupie czy ciekawości poznawczej.

Marek Przystaś, założyciel Duckie Deck

Wszystkie aktywności odbędą się w sobotę i niedzielę, 2 i 3 grudnia między 11:00 a 17:00 w Centrum Kreatywności Targowa 56. Tym samym budząca wielką sympatię dzieciaków i powszechne zaciekawienie tysięcy warszawian wielka żółta kaczka Duckie Deck ponownie zawita do stolicy.
Zabierz całą rodzinę i przyjaciół, by wspólnie odkryć najlepszy pomysł na spędzenie weekendu w Warszawie. 
Spotkajmy się w Centrum Kreatywności Targowa 56

Spotkajmy się w Centrum Kreatywności Targowa 56

Mamo, Tato,<br>prowadzisz bloga i relacjonujesz Wasze rodzinne życie na Facebooku lub Instagramie, a do tego jesteś z Warszawy lub okolic!? Mamy coś dla Ciebie!<br><strong>Weź udział w konkursie</strong> i zostań <strong>jednym z 10 uczestników wyjątkowego warsztatu fotograficznego</strong> z ekspertem Fujifilm Poland – Pawłem Kosickim. 

Mamo, Tato,
prowadzisz bloga i relacjonujesz Wasze rodzinne życie na Facebooku lub Instagramie, a do tego jesteś z Warszawy lub okolic!? Mamy coś dla Ciebie!
Weź udział w konkursie i zostań jednym z 10 uczestników wyjątkowego warsztatu fotograficznego z ekspertem Fujifilm Poland – Pawłem Kosickim. 

Poczuj emocje i sprawdź, co Cię czeka

Poczuj emocje i sprawdź, co Cię czeka

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

1080x1080_Akademia Duckie Deck.png

grafika | 150 KB

Pobierz
1920x1080_Akademia Duckie Deck.png

grafika | 211 KB

Pobierz
1440x770_Akademia Duckie Deck.png

grafika | 130 KB

Pobierz
1170x450_Akademia Duckie Deck.png

grafika | 102 KB

Pobierz
1200x627_Akademia Duckie Deck.png

grafika | 121 KB

Pobierz
800x360_Akademia Duckie Deck.png

grafika | 75,7 KB

Pobierz
520x297_Akademia Duckie Deck.png

grafika | 57,3 KB

Pobierz
522x303_Akademia Duckie Deck.png

grafika | 56,8 KB

Pobierz
500x500_Akademia Duckie Deck.png

grafika | 69 KB

Pobierz
750x200_Akademia Duckie Deck.png

grafika | 55,4 KB

Pobierz
600x270_Akademia Duckie Deck.png

grafika | 56,4 KB

Pobierz

Duckie Deck Kids & Family Marketing Newsletter #12

🌐 PRZEGLĄD RYNKU
. Mattel i Hasbro, czyli co fuzja gigantów może przynieść rynkowi zabawek. 
. Najmłodsi eksperci testują zabawki w Tesco. Świąteczna kampania sieci.
. Prawdopodobnie powstanie film na bazie kulowej gry Super Mario Bros.
. Disney może odku