Bank Zachodni WBK podczas Akademii Duckie Deck nauczy dzieci finansów

Bank Zachodni WBK podczas Akademii Duckie Deck nauczy dzieci finansów

Opublikowany

„Finansowa rozgrywka dla bystrzaków” to nowa propozycja dla wszystkich zainteresowanych tematem edukacji finansowej dzieci. Podczas Akademii Duckie Deck najmłodsi poprzez grę zostaną wprowadzeni w skomplikowany świat finansów i pieniędzy. Formuła wciągającej rozgrywki pozwoli na przekazanie niezbędnej wiedzy o pieniądzach w sposób interesujący i zrozumiały, a przede wszystkim ciekawy i angażujący.

Pierwsze warsztaty odbędą się w weekend, 2-3 września podczas Akademi Duckie Deck w Warszawie. Największe w Polsce cykliczne wydarzenie dla dzieci i rodziców zawita wówczas do największego w Polsce i jednego z największych w Europie centrów nauki - Kopernika. W kolejnym miesiącu warsztaty odbędą się w Poznaniu (14-15 października) i Wrocławiu (28-29 października). Udział w bezpłatnych warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji, a liczba miejsc jest ograniczona: www.akademia.duckiedeck.com.   

Jak wynika z badań [1], 88% Polaków uważa, że istotne jest edukowanie dzieci w zakresie finansów. Niestety, zaledwie 1/3 z nas robi to świadomie. Dlatego z końcem 2016 roku uruchomiliśmy portal edukacyjny Finansiaki.pl. Naszym celem jest ułatwienie rodzicom i nauczycielom wprowadzania dzieci w świat pieniędzy i przedsiębiorczości. Dziś po raz kolejny wychodzimy poza Internet i rodzicom proponujemy warsztaty, które pomogą przekazać młodemu pokoleniu wiedzę o finansach i przedsiębiorczości.

Katarzyna Teter, menedżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Banku Zachodnim WBK

Scenariusz zajęć przygotowany dla dzieci w grupach wiekowych 5-7 oraz 8-10 lat przewiduje szereg aktywności związanych z zarabianiem, inwestowaniem i wydawaniem pieniędzy. 

Co to są pieniądze i jaka jest ich wartość? Jak umiejętnie nimi zarządzać, na co wydawać i kiedy oszczędzać? Na te wszystkie bardzo poważne pytania odpowiemy świetną zabawą. Podczas warsztatów dzieci zaprosimy do wielkoformatowej, planszowej gry, w której krok po kroku, pole po polu wprowadzimy je w fascynujący świat finansów.

Ula Młodnicka - Kornaś, psycholog, jeden z pomysłodawców Akademii Duckie Deck

Akademia Duckie Deck w Centrum Nauki Kopernik - ruszają zapisy - Biuro prasowe Duckie Deck

W weekend, 2-3 września Akademia Duckie Deck - największe w Polsce cykliczne wydarzenie dla dzieci i rodziców - ponownie zawita do Warszawy. Wszystkie rodziny spragnione nowych przeżyć i doświadczeń, zapraszamy do największego w Polsce i jednego z największych w Europie centrów nauki - Kopernika. Dziś, 21 sierpnia ruszają zapisy na warsztaty, które są jedną z aktywności przygotowanych dla odwiedzających Akademię Duckie Deck.

[1] Badanie „Pokolenia o finansach”, zrealizowane przez 4P Research Mix na zlecenie Banku Zachodniego WBK. Badanie przeprowadzono na grupie 1028 Polaków w wieku 16-70 lat, metodą wywiadów internetowych na panelu (CAWI), październik 2016 roku.  

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

1080x1080_Akademia Duckie Deck_Bank Zachodni WBK.png.png

grafika | 534 KB

Pobierz
1440x770_Akademia Duckie Deck_Bank Zachodni WBK.png.png

grafika | 361 KB

Pobierz
600x_228Akademia Duckie Deck_Bank Zachodni WBK.png.png

grafika | 112 KB

Pobierz
476x476_Akademia Duckie Deck_Bank Zachodni WBK.png

grafika | 172 KB

Pobierz

Duckie Deck Kids & Family Marketing Newsletter

Świeże informacje branżowe związane z marketingiem produktów i usług dla dzieci i rodziców. Wszystko, o czym warto wiedzieć. Wyselekcjonowane wiadomości. Bezpłatnie. W każdy czwartek.